Home / Informācija latviski
Ēnu dienā Apvienotajā tehniskajā sekretariātā viesojas Rīgas Lietuviešu vidusskolas skolēni
15.02.2013
Trešdien, 13. februārī, Ēnu dienā Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas Apvienotajā tehniskajā sekretariātā viesojās Rīgas Lietuviešu vidusskolas 11. klases skolēni, kuri vēlējās uzzināt vairāk par Latvijas–Lietuvas programmu un iepazīt sekretariāta darbinieku ikdienas darbu.

Programmas pārstāvji jauniešus iepazīstināja ar Latvijas–Lietuvas programmu, tās mērķiem, iespējām un īstenoto projektu piemēriem.

Tāpat Programmas pārstāvji dalījās pieredzē, ko nozīmē būt projektu vadītājam, finanšu speciālistam un Programmas sabiedrisko attiecību speciālistam, kā arī kādi ikdienas darbi jāveic šo profesiju pārstāvjiem. Tā kā jauniešiem nākamajā gadā būs jāizvēlas studijas, viņiem bija interesanti uzzināt, kāda izglītība ir jāiegūst un kādām prasmēm, īpašībām ir jāpiemīt, lai nākotnē varētu darīt šos darbus.



Tā kā Programma ikdienā sadarbojas arī ar Lietuvas vēstniecību Latvijā, pēc vizītes Apvienotajā sekretariātā jaunieši tika aicināti tikties ar Lietuvas vēstnieku Latvijā Ričardu Deguti, kurš iepazīstināja skolēnus ar Lietuvas vēstniecības ēkas vēsturi, stāstīja par Latvijas un Lietuvas attiecībām un vēstnieka darbu.





Lai jaunajiem cilvēkiem veidotos dziļāka izpratne par Latvijas–Lietuvas programmas darbību, dienas otrajā pusē viņi apmeklēja vienu no Programmas ietvaros īstenotajiem projektiem – „Sinerģētiskā pieeja uzņēmējdarbības attīstības veicināšanai, izmantojot e-studiju, TV un mobilās tehnoloģijas” jeb „eBig3” Rīgas Tehniskajā universitātē.

Projekta vadītājs - Rīgas Tehniskās universitātes fizikas zinātņu doktors Atis Kapenieks pastāstīja, ka projektā sadarbojas vairākas Latvijas un Lietuva universitātes. Projekta ietvaros ir radīta jauna tālmācību studiju iespēja ikvienam mācīties gribētājam. Izveidotā sistēma apvienot trīs tehnoloģijas un ļauj apgūt dažādus tālmācības kursus, izmantojot televizoru, datoru un mobilo telefonu. Tālmācības kursi ir apgūstami jau no šā gada janvāra, skatīt šeit>.

 


Ēnu diena Latvijā norisinās jau trīspadsmito reizi. Tā ir visā pasaulē populārs skolēnu karjeras izglītības pasākums, kura ietvaros jaunieši vēro kāda eksperta darbu un iepazīstas ar viņa pienākumiem.