25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
All events
Home / Informācija latviski
Latvijas-Lietuvas programma aicina kopā svinēt Baltu vienības dienu Rucavā!
03.09.2014
          

Par godu Baltu vienības dienai Latvijas–Lietuvas programma, Rucavas novada dome, Lietuvas  Ārlietu ministrija un Latvijas Ārlietu ministrija šā gada 13. septembrī Rucavā visas dienas garumā organizē pasākumus visai ģimenei un dažādu paaudžu apmeklētājiem.  Informatīvo materiālu skatīt šeit>.  Pasākuma darba kārtību skatīt šeit> .


Plkst. 11:00 pie Rucavas novada domes notiks oficiālā svētku atklāšana, kad klātesošos Baltu vienības dienā sveiks Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Lietuvas Seimas priekšsēdētāja Loreta Graužiniene (Loreta Graužinienė), kā arī abu valstu kultūras ministri - Dace Melbārde un Lietuvas kolēģis Šarūnas Birutis.

Svētku atklāšanā muzicēs Lietuvas Jūras spēku orķestris, un atnākušos ar muzikāliem un deju priekšnesumiem priecēs Liepājas Universitātes Tautas deju kolektīvs „Banga”, Latvijas lietuviešu kopiena, kā arī folkloras grupas no Rucavas un Skodas.

Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības projektu rezultātiem – abu valstu ugunsdzēsēji demonstrēs tehniku, un skatītāji varēs vērot paraugdemonstrējumus no glābēju ikdienas darba. Sanākušajiem būs iespēja uzzināt par hipoterapiju, vienlaikus vērojot jātnieku paraugdemonstrējumus. Speciālisti no Lietuvas Jūras akadēmijas demonstrēs simulatoru, ar kura palīdzību interesenti varēs izmēģināt spēkus kuģa vadīšanā. Savukārt kopīgā muzikālā priekšnesumā vienosies Liepājas un Klaipēdas jaunieši, kas sadraudzējušies kopīgi īstenota pārrobežu sadarbības projekta ietvaros.

Visas dienas garumā būs iespēja apskatīt „Baltijas ceļa” 25. gadadienai veltītu ceļojošo izstādi, kā arī izstādi par godu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku 95. gadadienai, kur varēs aplūkot Zemessardzes 44. kājnieku bataljona bruņojumu un ekipējumu.

Par godu svētkiem Rucavas tirgus laukumā darbosies Latvijas un Lietuvas amatnieku tirdziņš, kur varēs iegādāties dažādus amatniecības izstrādājumus un pašmāju produktus.

Mazajiem Baltu vienības dienas apmeklētājiem būs pašiem savs stūrītis, kur varēs vērot animācijas filmas, darboties ar mālu un iet rotaļās kopā ar Liepājas Universitātes studentiem.

Savukārt kino gardēži plkst. 15:30 Rucavas novada domes lielajā zālē aicināti uz filmas „Spēlmanis” pirmizrādi. Šī ir pirmā Latvijas un Lietuvas kopražojuma spēlfilma pēdējo 20 gadu laikā, kas tapusi ar Latvijas un Lietuvas nacionālo atbalstu un Eiropas Padomes filmu atbalsta fonda finansējumu. Filmas režisors ir Ignas Joninas (Ignas Jonynas) no Lietuvas un operators – Jānis Eglītis no Latvijas. Filma jau guvusi starptautiskus panākumus, un drīzumā to sāks demonstrēt uz lielajiem ekrāniem Latvijā un Lietuvā.

Pēc filmas plkst. 18:00 paredzēta Nīcas amatierteātra izrāde „Dancis pa trim”.

Jautājumos par dalību pasākumā lūdzu vērsties pie Latvijas–Lietuvas programmas Apvienotā tehniskā sekretariāta sabiedrisko attiecību speciālistes Agneses Jasenovičas (tālr.: 67350610, e-pasts: agnese.jasenovica@latlit.eu).


Print