25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
All events
Home / Informācija latviski
Veicināta cilvēku ar īpašām vajadzībām vienlīdzība
30.04.2013
Noslēdzot Latvijas–Lietuvas programmas projektu, kurā meklēti risinājumi sociālo pakalpojumu uzlabošanā bērniem un jauniešiem ar garīgiem un fiziskiem traucējumiem, Jelgavā no 23.līdz 24.aprīlim norisinājās konference un seminārs.

Konferencē ar iegūto pieredzi, idejām par darba metodēm un mērķauditorijas vajadzībām, dalījās projekta „Cooperation network to improve social services for disabled youth in Zemgale and North Lithuania” partneri no Zemgales plānošanas reģiona Latvijā, kā arī Kretingas Dienas aktivitāšu centra un biedrības „Klaipedos Viltis" Lietuvā.

Jelgavas vecāku atbalsta grupa „Saules bērns” pārstāve Irēna Dominiece atklāja: „Kad ģimenē piedzimst bērns ar īpašām vajadzībām, mainās ikdiena. Kad bērns ir mazs, ir cerības, ka viss būs labi. Tomēr dzīve ir reāla, un nākas pieņemt faktus. Izaugot līdz jauniešu vecumam, vecākiem ir jābūt stipriem un jārisina dažādas savu bērnu ikdienas problēmas.”

Tāpat konferencē tika prezentēts pētījums „Par sociālajiem pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem un jauniešiem ar garīgiem un fiziskiem traucējumiem Zemgales reģiona un Ziemeļlietuvas pašvaldībās”, Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu departamenta direktors Aldis Dūdiņš skaidroja Sociālo pakalpojumu attīstības iespējas, bet projektā iesaistīto pašvaldību pārstāvji dalījās pieredzē par sasniegto un bērnu un jauniešu ikdienā mainīto.

Ar vienu no apzinātajām metodēm, kas ir pilnīgi pretstatā uzjundījušajām diskusijām par pārmērīgu medikamentu izmantošanu šādu personu ārstēšanā – drāmas un mūzikas terapiju – pasākuma dalībnieki varēja iepazīties 24.aprīlī notiekošajā mākslas festivālā.

Festivālā septiņu pašvaldību bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām prezentēja desmit minūšu garu uzdevumu, kurā aktualizēja savu vienlīdzību un spējas darboties līdzvērtīgi.Vienas no lielākajām ovācijām izpelnījās Klaipēdas dienas centra jauniešu īpašais priekšnesums „Krāsu orķestra skaņdarbs”. Šajā priekšnesumā jaunieši ar īpašām vajadzībām izpildīja vairākus skaņdarbus, kuri nošu lapās pierakstīti ar krāsu simboliku, tā atvieglojot to uztveri un izpildi cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem.Jelgavā notikušajā konferencē-festivālā bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām, viņu vecāki un sociālie pedagogi rezumējuši, ka nav viegli būt citādam, tomēr vairumā gadījumu atšķirības nav tik būtiskas, lai šādi cilvēki nespētu iekļauties sabiedrībā.

Latvijas-Lietuvas projekta „Soc networking” mērķis bija attīstīt sociālo pakalpojumu klāstu un kvalitāti ģimenēm, kurās ir bērni un jaunieši ar garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem. Projekta gaitā ir apzināts esošais un ģimenēm nepieciešamais sociālo pakalpojumu klāsts, kā arī veicināts konstruktīvs dialogs starp sociālo pakalpojumu sniedzējiem un saņēmējiem.
Print